• BITCOIN
  340954,117
  % -3,58
 • ETHEREUM
  10828.3
  % -5,33
 • RIPPLE
  3.17
  % -4,40
 • BITCOIN CASH
  3554.27,418
  % -4,86
 • LITECOIN
  1269.07
  % -0,89
 • COSMOS
  128.37
  % -4,69
 • CARDANO
  7.96
  % 8,34
 • TETHER
  7.39
  % 3,46

Hacklenen Kripto Para Borsası KuCoin, Çalınan Fonların Tümünü Kurtardı

Hacklenen Kripto Para Borsası KuCoin, Çalınan Fonların Tümünü Kurtardı

Hacklenen Kripto Para Borsası KuCoin, Çalınan Fonların Tümünü Kurtardı

Bitcoin ve kripto para borsası KuCoin, Eylül 2020’de güvenlik ihlali yaşamıştı. Borsadan 285 milyon dolardan fazla çalınmıştı. Şimdi, topluluğa açık bir mektupta KuCoin CEO’su Johnny Lyu, nihayet konuyu ve borsanın hangi adımları attığını ele aldı.

Kripto para borsası KuCoin’in hack’i

Mektupta Lyu, kripto borsalarının her zaman güvenlik protokolleri konusunda temkinli olduklarını belirtti. Yönetim, güvenlik ihlalinin farkına varlığında hem ortaklarını hem de müşterilerini korumak için önlemler aldıklarını açıkladı. Para yatırma ve çekme işlemleri, olaydan bir hafta sonra yeniden başlatılmıştı.

Dahası, çalınan fonların çoğu geri alındı. KuCoin’in diğer kripto borsalarıyla yaptığı işbirliği, eksik fonların %78’inin kurtarılmasına yardımcı oldu. Kolluk kuvvetlerinden gelen destek ile birlikte %6’sı daha kurtarılmıştı. Son olarak KuCoin ve sigorta fonu, kalan %14’ü karşıladı.

KuCoin’in oldukça etkili bir borsa. Bu nedenle söz konusu tazmin gerçekleştirilmeseydi etkilenen müşterilerin sayısı oldukça fazla olacaktı. Lyu, KuCoin’in yetkililerle birlikte çalıştığını ve durumla ilgili istihbarat toplandığını belirtti. Mektupta Lyu, KuCoin’in operasyonlarında da bir büyüme kaydettiğinden bahsetti:

“2020’DED MARJ TİCARET HACMİMİZ YILLIK %217 ARTTI. 33 TOKEN VE 54 İŞLEM ÇİFTİNİ DESTEKLEDİK. YILIN BAŞINDAN BU YANA KUCOİN VADELİ İŞLEMLERİ İŞLEM HACMİNDE ŞAŞIRTICI BİR %420’LİK ARTIŞ VE KULLANICI SAYISINDA %670’LİK DİKKATE DEĞER BİR BÜYÜME ELDE ETTİK. ARTIK USDT-TEMİNATLI VE COİN-TEMİNATLI VADELİ İŞLEMLER VE ÜÇ AYLIK TESLİMAT VADELİ İŞLEMLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE 17 TOKEN’I DESTEKLİYORUZ.”

KuCoin, Polkadot parachain açık artırmasının yanı sıra DeFi ve NFT ticaretini de destekleyecek. Lyu, Bitcoin’in önümüzdeki birkaç yıl içinde altını geçmesini beklediğini ve aynı zamanda merkezi olmayan finans (DeFi) alanı için büyük umutları olduğunu belirtti.

Son olarak, KuCoin’in önümüzdeki birkaç yıl için ana odak noktası merkezi olmayan alanda yeni cevherler bulmak olacak:

“GENEL OLARAK, KUCOİN’İN GELECEKTEKİ STRATEJİSİ İKİ ÖNCELİK İLE YÖNETİLECEK: ‘BİR SONRAKİ CEVHERİ BULUN’ VE ‘KCS’İ GÜÇLENDİRİN’. BİRİNCİSİNE ULAŞMAK İÇİN KITALARARASI BLOCKCHAİN PROJE ARAŞTIRMA EKİBİMİZ; DAHA UMUT VERİCİ PROJELERİ BELİRLEMEK İÇİN ENDÜSTRİ TRENDLERİNE AYAK UYDURACAK.”