• BITCOIN
  336167,547
  % -6,30
 • ETHEREUM
  10716.88
  % -7,51
 • RIPPLE
  3.15
  % -6,35
 • BITCOIN CASH
  3513.36,409
  % -6,90
 • LITECOIN
  1253.72
  % -3,01
 • COSMOS
  126.24
  % -7,95
 • CARDANO
  7.79
  % 4,94
 • TETHER
  7.32
  % 1,64

Ünlü Milyarder Çark Etti: Bitcoin (BTC)’e Yatırım Yapabilirim!

Ünlü Milyarder Çark Etti: Bitcoin (BTC)’e Yatırım Yapabilirim!

Ünlü Milyarder Çark Etti: Bitcoin (BTC)’e Yatırım Yapabilirim!

Milyarder hedge fonu yöneticisi Ray Dalio, Bitcoin (BTC)’in potansiyel olarak altın gibi bir “servet deposu” haline gelebilecek “inanılmaz bir icat” olduğunu düşünüyor.

Ray Dalio: Bitcoin (BTC) altın gibi bir “servet deposu” olabilir

Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, geçmişte Bitcoin’e şüpheyle yaklaştı ve olumsuz eleştirilerde bulundu. Perşembe günü Ray Dalio, kripto para hakkındaki görüşünü Bridgewater web sitesinde ayrıntılı olarak yayınlayarak en büyük kripto para biriminin hem riskini hem de potansiyelini vurguladı. Ancak Ray Dalio, Bitcoin veya kripto para birimi uzmanı olmadığına dikkat çekiyor. Ray Dalio konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

İHTİYAÇLARIN ARTTIĞI BU DÖNEMDE ALTIN BENZERİ VARLIK YOK (DEVAM ETMEKTE OLAN VE GELECEKTE OLACAK TÜM BORÇ VE PARA YARATIMLARINDAN DOLAYI). DÜNYADA OLUP BİTENLERDEN DOLAYI, PARAYA VEYA ARZ AÇISINDAN SINIRLI SERVET VARLIKLARINA YÖNELİK ARTAN BİR İHTİYAÇ OLMASININ YANI SIRA, ÖZEL OLARAK ELDE TUTULABİLECEK VARLIKLARA DA ARTAN BİR İHTİYAÇ VAR. GİZLİLİK İÇİNDE TUTULABİLECEK BU ALTIN BENZERİ VARLIKLARININ PEK ÇOĞU OLMADIĞI VE PAZARLARININ BOYUTLARI NİSPETEN KÜÇÜK OLDUĞU İÇİN, BİTCOİN VE RAKİPLERİNİN BU ARTAN İHTİYACI KARŞILAMA OLASILIĞI VAR. BANA ÖYLE GELİYOR Kİ BİTCOİN UZUN SÜRE ARAMIZDA OLACAK VE MUHTEMELEN GELECEKTEKİ DEĞERİ İÇİN ÇİZGİYİ AŞMAYI BAŞARDI.

Analiste Göre Bu İki İndikatör Bitcoin Boğa Koşusunu Onayladı!

Ray Dalio: Daha iyi bir kripto para, Bitcoin’in yerini alabilir

Bu potansiyeli kabul etmesine rağmen Ray Dalio, gelecekteki hükümet baskılarının kripto para için ciddi risk oluşturacağını düşünüyor. Ray Dalio konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

BİTCOİN’İN EN BÜYÜK RİSKİNİN BAŞARILI OLMAK OLDUĞUNDAN ŞÜPHELENİYORUM, ÇÜNKÜ BAŞARILI OLURSA, HÜKÜMET ONU ÖLDÜRMEYE ÇALIŞACAK VE BAŞARILI OLMAK İÇİN ÇOK FAZLA GÜCE SAHİP OLACAKLAR.

Ayrıca Ray Dalio, yeni kripto para birimlerinin BTC’nin yerini alabilme potansiyelini değerlendiriyor. Ünlü yatırımcı, Bitcoin’in kıtlığının bir değer deposu varlığı olarak statüsünü garanti ettiği argümanına da inanmıyor. Ray Dalio konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

BİTCOİN’İN ÇALIŞMA ŞEKLİ SABİT OLDUĞUNDAN, GELİŞEMEYECEK VE DAHA İYİ BİR ALTERNATİFİN İCAT EDİLİP ONU GEÇECEĞİNİ TAHMİN EDİYORUM. BUNU BİR RİSK OLARAK GÖRÜYORUM. BU NEDENLERDEN ÖTÜRÜ, ‘SINIRLI ARZ’ ARGÜMANI GÖRÜNDÜĞÜ KADAR DOĞRU DEĞİL.

Son Dakika Bitcoin Fiyatı Analizi: İşte BTC’ye Yön Verecek Seviyeler

Ray Dalio: Bitcoin’e yatırım yapmaya istekliyim!

Ray Dalio ayrıca Bitcoin’in saldırıya uğrama riski altında olduğuna inanıyor. Yine de milyarder varlığa potansiyel bir yatırım seçeneği olarak bakıyor gibi görünüyor. Ray Dalio konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

BU YÜZDEN BİTCOİN BANA ÇOK BİLİNMEYEN BİR GELECEKTE UZUN VADELİ BİR SEÇENEK GİBİ GÖRÜNÜYOR VE İÇİNE %80’İNİ KAYBETMEYİ UMURSAMADIĞIM BİR MİKTAR PARA KOYABİLİRİM. UZMAN OLMAYAN BU KİŞİYE, BİTCOİN BÖYLE GÖRÜNÜYOR. DÜZELTİLMEYE VE DAHA FAZLASINI ÖĞRENMEYE HEVESLİYİM.