• BITCOIN
  340837,452
  % -3,85
 • ETHEREUM
  10811.52
  % -5,54
 • RIPPLE
  3.14
  % -5,48
 • BITCOIN CASH
  3504.21,241
  % -6,66
 • LITECOIN
  1260.6
  % -1,55
 • COSMOS
  126.3
  % -6,52
 • CARDANO
  7.82
  % 5,75
 • TETHER
  7.39
  % 3,46

Şaşırtan Gerçek: Bitcoin İçin Çok Erken Bir Aşamadayız

Şaşırtan Gerçek: Bitcoin İçin Çok Erken Bir Aşamadayız

Şaşırtan Gerçek: Bitcoin İçin Çok Erken Bir Aşamadayız

Bitcoin ve kripto para birimi alanında hala çok erken olup olmadığımız konusundaki tartışma, oldukça uzun süredir devam eden bir tartışma. Bazı nedenlerden ötürü, birçok insan bunu farklı kripto para birimlerinin mevcut fiyatlandırmasına bağlama eğilimindedir. Bu durum bence, konuşmanın temeliyle hiçbir ilgisi olmayan bir şey.

Bir balonun içindeyiz. En azından çoğumuz bir balonun içindeyiz. Şu aşamada fiyatlardan bahsetmiyorum.

Bitcoin Balonu

Farkında olsanız da olmasanız da, bir balonun içindeyiz. Ben, sen ve zamanının büyük bir bölümünü kripto alanına adayan herkes. Hayır, bunun fiyatlar ile bir ilgisi yok.

Neler olup bittiğini takip ediyoruz. Bu bizim tutkumuz. Haberleri okuyoruz. Twitter’daki kripto para aleminde konuları tartışıyoruz. DeFi’ye bakıyoruz. Anında 100x yapabilme şansı olan koinlere bakıyoruz.

Halka açık şirketlerin bilançolarına BTC koymaya başlamasından heyecan duyuyoruz ve ayrıca Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Kendimizi gruplara ayırıyoruz – Bitcoin’den başka hiçbir şeyi desteklemeyenler, Bitcoin dışında her şeyi destekleyenler ve aradaki herkes.

Demek istediğim – biz bu alandayız. Gerçekten içinde olduğu gibiyiz. Ve bu, en azından benim için, çoğu zaman kripto para birimlerinin ilerlediğini, ana akıma daha derin girdiklerini düşündürüyor. Ama gerçekten öyle mi?

“Gittikçe Daha Fazla Kişi Bana Bitcoin Hakkında Soruyor” Anlatısı

En sevdiğiniz Twitter etkileyicisinin, giderek daha fazla insanın onlara nasıl bitcoin satın alabileceklerini sorduğunu söylediğini kaç kez gördünüz? Dürüst olmak gerekirse, bunun her gün okuduğum bir şey olduğunu hissediyorum.

Her şeyden önce, konuyu bir araştırmak gerekiyor. Ben sosyal bir adamım, birçok arkadaşım var ve akranlarım arasında kripto kullanan belki de tek kişi benim. Ve dürüst olmak gerekirse, çoğu zaman Bitcoin veya diğer kriptolarda sohbeti başlatan benim.

Yine de tüm bunların doğru olduğunu varsayalım. Bu, kripto almak isteyen insanlar olduğu anlamına mı geliyor? Şart değil. Geçen gün bir arkadaşıma yeni Audi Q8 SUV’sini sordum. Bir Audi Q8 alacak mıyım? Pek değil, sadece merak ediyorum. İlgi ve eylem arasında büyük bir uçurum vardır.

Bir hafta önce bir meslektaşımla Bitcoin’in fiyatı hakkında konuşuyordum ve neden ATH’deyken insanlar onunla daha çok ilgileniyor. Bilirsiniz, “yüksekten al” zihniyeti. Geçen Mart ayında Covid19 çöküşünde en az 30 kişinin kendisine Bitcoin’i nasıl alacağını sordu ama bunlardan sadece biri gitti ve onu aldı.

Bunun anekdot niteliğinde bir örnek olduğunu biliyorum ve gerçekler aşağıdan geliyor. Ama benim açımdan, kripto endüstrisi olan balonumuzdan bir kenara çekilirsek, insanların ezici çoğunluğunun bildiği tek şeyin hızlı bir şekilde farkına varacağız. Bitcoin hakkında (diğer projeler bir yana) sadece fiyatıyla ilgileniliyor.

MrBeast Takipçilerine Kripto Hakkında Soruyor

MrBeast’i duymadıysanız, o en popüler YouTuber’lar arasındadır ve 52 milyondan fazla abonesi ile kanalı platformdaki en büyük kanallardan biridir. Ben onun hayranıyım – yaptığı videolar genel olmaktan başka her şey, içeriği eğlenceli ve ilgi çekici. O bir şeyler sunmanın kazanmak kadar önemli olduğu yeni girişimciler dalgasının bir temsilcisi. En azından onu birkaç yıldır takip ettikten sonra bende bıraktığı izlenim buydu.

Tıpkı Musk ve Dorsey’in yaptığı gibi Bitcoin’i biyografisine koyduğunu görünce çok şaşırdım.

Dün sabah kahvemi içerken, onun bir testine rastladım: “Herhangi bir Bitcoin veya başka bir kripto paranız var mı? Retweet yapın, böylece daha büyük bir örnek boyutu elde edebiliriz! Merak ediyorum ”diye sordu.

Şimdi, sonuçları hemen görmedim, ancak insanların çoğunun evet diyeceğinden emindim. Sonuçta, içeriklerinin doğası gereği MrBeast’in ana kitlesinin gençlerden oluştuğunu varsayıyorum. Ve Twitter’daki kripto para topluluğunda aynı konuyla ilgili yüzlerce test gördüm ve her zaman çoğunluk kripto paraya sahip.