• BITCOIN
  62345,283
  % -0,12
 • ETHEREUM
  1552.62
  % -0,23
 • RIPPLE
  1.21
  % 0,56
 • BITCOIN CASH
  1526.66,563
  % 0,63
 • LITECOIN
  285.7
  % 0,90
 • COSMOS
  18.83
  % -0,08
 • CARDANO
  0.677
  % 5,76
 • TETHER
  6.86
  % 0,14

Bitcoin’de 2017 Rallisini Öngören Ultra-Boğa İndikatörü Tekrar Görüldü!

Bitcoin’de 2017 Rallisini Öngören Ultra-Boğa İndikatörü Tekrar Görüldü!

Bitcoin’de 2017 Rallisini Öngören Ultra-Boğa İndikatörü Tekrar Görüldü!

Bununla birlikte, zincirdeki temellere bakarken görülen bazı ilginç eğilimler, önümüzdeki günlerde veya haftalarda yukarı yönlü hareket olabileceğini öne sürüyor.Bitcoin’in “Puell Multiple” adı verilen ve 2017’nin sonlarında görülen de dahil olmak üzere önceki parabolik artışların başlamasından önce ortaya çıkan temel bir indikatörü var.Bu indikatör, şimdi tekrar kendini gösteriyor ve kripto para biriminin yakın gelecekte büyük bir yükseliş görmenin eşiğinde olabileceğini işaret ediyor.

BTC’nin bir sonraki eğilimi, geçmişte görülenlerden daha güçlü ve uzun süreli olabilir çünkü tarihsel açıdan bakıldığında, uzun süredir devam eden bu yatay eğilimlerin neredeyse her zaman bir yönde belirleyici eğilimler izlediği görülüyor.

Konsolidasyon paterni, bir sonraki Bitcoin eğilimi üzerinde muazzam bir etkiye sahip olabilir

Bitcoin şu anda 9.400 dolardan işlem görüyor. Birkaç haftadır bu seviyelerden işlem gören BTC, 9.000 doların altına inmekte veya 10.000 doların üzerine çıkmakta sorun yaşıyor.Bu iki seviye, işlem aralığının alt ve üst sınırlarını işaret etse de 8.500 dolarda destek seviyesi ve 10.500 dolarda da direnç seviyesi var.

Yoğun konsolidasyon dönemlerinin, kırıldıktan sonra kendilerini büyük ölçüde BTC’ye bıraktıklarını belirtmekte fayda var. Bu nedenle, destek veya direnç bölgelerinden birinin kısa bir süre sonra kripto para birimi tarafından ziyaret edilmesi muhtemel.Şu an Bitcoin’in içinde bulunduğu Bitcoin konsolidasyon aşamaları, sadece geçici hareketlerden ziyade sürdürülebilir trendleri tetikleme eğilimindedir.Tanınmış ve saygın bir analist olan Cantering Clark, attığı tweet’te bu eğilimin arkasındaki tarihsel öncelikten bahsetti:

“BİTCOİN’DEN EMİN DEĞİLSENİZ GÜVENEBİLECEĞİNİZ BİR ŞEY VAR: BU SIKIŞIK DÖNEMDEN SONRA, YANİ GERÇEKLEŞMİŞ VOLATİLİTE VE TAHMİN EDİLMİŞ VOLATİLİTENİN NİSPETEN DÜZLEŞTİĞİ BU DÖNEMDEN SONRA BİR HAMLENİN TAKİP ETMESİ GEREKİYOR.”

Cantering Clark ayrıca bir sonraki trendin en az iki hafta süreceğini beklediğini de sözlerine ekledi.

2017 rallisini öngören ultra-boğa göstergesi tekrar ortaya çıktı

Analiz platformu Glassnode tarafından sunulan teknik bir gösterge olan Bitcoin’in Puell Multiple’ı, haftalardır ilk kez “satın al” bölgesine geçti.Glassnode, durumu şöyle açıkladı: “Puell Multiple, neredeyse üç hafta sonra yeşil ‘satın al’ bölgesine geri döndü. Uzun vadeli ufukları olan yatırımcılar için 0,5 çizgisinin altındaki bu seviyeler tarihsel olarak BTC’ye mükemmel giriş noktalarını işaretliyor.”

Yukarıdaki tabloya bakıldığında, BTC’nin önümüzdeki haftalarda ve aylarda parabolik bir yükseliş trendi için zemin hazırlayabileceği görülüyor.