• BITCOIN
  279723,329
  % -3,81
 • ETHEREUM
  9064.76
  % 2,23
 • RIPPLE
  2.15
  % -2,58
 • BITCOIN CASH
  3764.22,158
  % -2,21
 • LITECOIN
  1113.42
  % -1,68
 • COSMOS
  58.21
  % 23,41
 • CARDANO
  2.36
  % -0,13
 • TETHER
  7.45
  % 0,77

Bitcoin ve Altcoin Piyasasının Lideri Kim Olacak?

Bitcoin ve Altcoin Piyasasının Lideri Kim Olacak?

Bitcoin ve Altcoin Piyasasının Lideri Kim Olacak?

Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Bitcoin ve kripto para birimi piyasasındaki Çin hakimiyeti konusunda endişeli. Washington Examiner’a göre, ABD istihbarat topluluğu, Çin’in kripto para birimleri üzerindeki etkisine ilişkin endişeleri dile getiriyor. Ulusal İstihbarat Direktörü John Ratcliffe, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) durumu açıklayan bir mektup yazdı.

Amerika Birleşik Devletleri ve Çin arasındaki Bitcoin savaşı ne durumda?

Amerika Birleşik Devletleri ve Çin şu anda uluslararası alanda rakipler. Her şekilde, bu ülkelerin her biri en iyisi olmak ve diğerine egemen olduğunu göstermek istiyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin birçok konuda başı çektiğini bilmemize rağmen, kripto para piyasasında durum çok net değil. Ulusal İstihbarat Direktörü John Ratcliffe, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) durumu açıklayan bir mektup yazdı. Özellikle John Ratcliffe, Çin’in kripto para piyasasındaki hakimiyeti hakkındaki endişelerini paylaştı.

Kanadalı Şirket Bu İki Altcoin'i Satıp Bitcoin Satın Aldı!

Mektuptaki iki ana şeyi dikkate almaya değer. Çin, dünyada en fazla kripto para madencisine sahip ülke konumunda. Madenciler, Bitcoin (BTC) dahil olmak üzere Blockchain ağlarına güvenlik sağlar. Bir ülkenin çok sayıda madencisi varsa, halka açık Blockchain ağları üzerindeki etkisini artırması mümkün olabilir.  İkincisi, Çin’in ulusal bir dijital para birimi başlatma planları ile nasıl ilerlediğiyle ilgili… Devlet kontrollü bir dijital para birimi ile ABD şirketlerinin rekabet etmesi zor olabilir.

“ABD, Çin’in kripto para piyasasındaki hakimiyetini artırmasına izin veremeyecek”

Aynı zamanda Ulusal İstihbarat Direktörü, SEC’den kripto para piyasasında net kurallar uygulamasını talep ediyor. Bu durum John Ratcliffe’e göre, Çin merkezli firmalarla rekabet etmeyi kolaylaştıracak. Üst düzey bir istihbarat yetkilisi bu konuya  değinerek şunları söyledi:

ÇİN’İN BİTCOİN VE ETHER ÜZERİNDEKİ KONTROLÜ KONUSUNDA CİDDİ ULUSAL GÜVENLİK ENDİŞELERİ VAR. BAŞKANIN SON İDARİ EMRİ, KOMÜNİST ÇİN ASKERİ ŞİRKETLERİNİ FİNANSE EDEN MENKUL KIYMET YATIRIMLARININ OLUŞTURDUĞU TEHDİDİ FAZLASIYLA AÇIKLIĞA KAVUŞTURDU. ÇKP TARAFINDAN KONTROL EDİLEN DİJİTAL PARA BİRİMİ KESİNLİKLE BU KATEGORİYE GİREBİLİR.

Bitcoin

Ulusal İstihbarat Direktörü, Amerika Birleşik Devletleri’nin Çin’in kripto para piyasasındaki hakimiyetini artırmasına izin veremeyeceğini söyledi. Bunlar, önümüzdeki yıllarda dünyayı kimin kontrol edeceğine karar verecek olan teknolojiler ve yeniliklerdir. Son haftalarda Bitcoin’in (BTC) 19.500 dolara nasıl yükselebildiğini gördük ve diğer kripto para birimleri de onu takip etti. Gelecekte ne olacağı ise sadece bir zaman meselesi.