• BITCOIN
  340954,467
  % -3,58
 • ETHEREUM
  10828.3
  % -5,33
 • RIPPLE
  3.17
  % -4,40
 • BITCOIN CASH
  3536.57,633
  % -5,33
 • LITECOIN
  1263.88
  % -0,46
 • COSMOS
  127.61
  % -5,26
 • CARDANO
  7.94
  % 7,96
 • TETHER
  7.39
  % 3,46

Analiste Göre Bu İki İndikatör Bitcoin Boğa Koşusunu Onayladı!

Analiste Göre Bu İki İndikatör Bitcoin Boğa Koşusunu Onayladı!

Analiste Göre Bu İki İndikatör Bitcoin Boğa Koşusunu Onayladı!

Uzmanlara göre Bitcoin (BTC) boğaları, 41.000 dolara doğru vahşi bir yükselişe hazır olmalı. Kripto traderı ve WOAS Podcast sunucusu Scott Melker’a göre, kripto para biriminin 32.000 dolardan 38.000 doların üzerine çıkması, iki “boğa dönüşümü” indikatörünü doğruladı: Çift dip ve alçalan kama (falling edge).

Analistlere göre Bitcoin indikatörleri

Çift dipten başlayarak Melker, Bitcoin’in 4 saatlik grafiğinde, aralarında ılımlı bir zirve bulunan iki ardışık dip seviyenin altını çizdi. Böyle bir formasyon, ayılar tarafından tekrarlanan olumsuz redde işaret ediyor. Bu arada analiste göre, bir varlığın ikinci dipten geri dönüp önceki zirve seviyesinin üzerine kapanması durumunda canlılığı artar.

Görünüşe göre Bitcoin Cuma günkü rallisinde de aynısını yaptı ve Melker’a göre çifte dip senaryosunu tamamlamak için genişleyen bir yukarı yönlü rallinin görülmesine neden oldu. Bitcoin, yukarıdaki grafikte de gösterildiği gibi dört saatlik bir kapanışla onaylanmayı bekleyen 34.880 dolar civarındaki pembe çizgiyi aşarak “bullish reversal”, yani boğa dönüşümü hedefine ulaştı.

Yine de Melker, “pembe çizgi kırıldı, çift dip yukarıda kapanışla teyit edilecek. Gösterilen 41 bin dolar civarı hedef. Alım satım aralığı kırıldı, aralığın yükseklerini hedefliyor olmalı,” dedi.

Diğer boğa dönüşümü göstergesi olan düşüş kaması, Cuma günü Bitcoin’in patlama hareketinden sonra 41.000 dolar veya üzerine doğru bir yükselişe işaret etti.

Geriye dönüp bakıldığında yükseliş trendindeki bu formasyon, piyasa geçici olarak küçülürken ortaya çıkan bir paterndir. NewsBTC’de yer alan Yashu Gola haberine göre formasyon, yükseliş trendinin yeniden başladığını gösteriyor. Yine bu, traderların fiyat paternin üst trend çizgisinin üzerine çıktığında potansiyel satın alım fırsatları arayabileceği anlamına geliyor.

Bitcoin bugün de aynısını yaptı. Kripto para birimi de yakın geçmişte yukarı yönlü kazançlarını sınırlayan bir seviye olan 36.000 doların üzerine çıktı. Önemli fiyat tabanlarının üzerinde yenilenen bir satın alma coşkusuna işaret ederek traderların yükselen kama hedeflerini yukarı yönde hedeflemek isteyebileceklerini ima etti.

Haber kaynağına göre tipik olarak bir varlık, kamanın üst ve alt trend çizgileri arasındaki maksimum mesafe kadar yükselir. Bitcoin durumunda fark 11.000 doların üzerinde. Bu durum, BTC’yi 50.000 dolara doğru yönlendiriyor.