• BITCOIN
  62396,124
  % -0,03
 • ETHEREUM
  1554.64
  % -0,11
 • RIPPLE
  1.21
  % 0,80
 • BITCOIN CASH
  1527.37,590
  % 0,72
 • LITECOIN
  285.86
  % 0,96
 • COSMOS
  18.83
  % -0,12
 • CARDANO
  0.677158
  % 5,78
 • TETHER
  6.86
  % 0,14

Yüzyılın En Kötü Krizi Bitcoin Sahneye Çıkıyor

Yüzyılın En Kötü Krizi Bitcoin Sahneye Çıkıyor

Yüzyılın En Kötü Krizi Bitcoin Sahneye Çıkıyor

COVID-19 pandemisi tüm dünyada ülkelerin ekonomilerini tahrip etmiştir. Küresel hükümetlerin verdiği büyük tepki, ülkelerini tam veya kısmi yasaklamalara maruz bırakmak olmuştur. Bu hamle tartışmasız olarak birçok hayat kurtardı, ancak ekonomik zorluklara yelken açtı. Sadece Amerika Birleşik Devletleri gayri safi yurtiçi hasılada % 30’luk rekor bir işsizlik oranı ve benzeri görülmemiş bir % 30’luk düşüş görüyor.Böyle belirsiz zamanlarda, yatırımcılar doğal olarak gergin. Mart ayındaki büyük çöküşten sonra ve artan işsizlik ve korku nedeniyle, borsa bir pandeminin ortasında yeni zirvelere geri döndü.

Sonsuz niceliksel hareket hızı

Yasaklarla birlikte, özellikle daha zengin uluslar tarafından alınan bir diğer önlem, koronavirüs problemine para atmaktır. Etkilere karşı küresel olarak 8 trilyon dolardan fazla para harcandı ve biz hala krizin boğazındayız. 8 trilyon doların bile yeterli olmadığı anlaşılıyor. Peki, ne kadar yeterli olacak ve bu ne kadar sürdürülebilir olacak?Düşen GSYİH’lerle karşılaştığınız zaman, işsizliği kaydedin ve birçok işletme kapılarını sonsuza dek kapatmak zorunda kaldı, sınırsız nicel rahatlama, en zengin ulusları bile tehlikeli bir zemine yerleştirdi.Hiperinflasyon yaşayan büyük küresel para birimleri riski artacaktır. ABD veya İngiltere’nin Venezuela veya Arjantin gibi gelişmekte olan ülkelerin aynı senaryolarına maruz kalması pek olası olmasa da, parasız baskı, en azından para birimlerinin satın alma güçleri aşındığı ve sahiplerinin negatif verim aldığı için zayıf bir değer deposu haline gelmesine neden olacaktır.

Sektör büyümeye devam ediyor

Kayıtlı işsizliğe rağmen, kripto para birimi alanı, Kraken ve OKEx dahil olmak üzere bir işe alım çılgınlığı üzerinde, özellikle borsalar olmak üzere birçok firma ile güçleniyor . ABD’nin en büyük finans kurumu JPMorgan , geçtiğimiz günlerde Gemini ve Coinbase kripto borsaları için banka hesapları açacağını açıkladı .

10 milyar dolarlık kripto hedge fonu Renaissance Technologies , CME Group’tan nakit olarak yerleşik BTC sözleşmeleri sunmayı onayladı ve Grayscale Investment Trust, Bitcoin satın almak için belirlenen kurumsal fonların rekor bir şekilde girdiğini gördü.