• BITCOIN
  62366,718
  % 0,00
 • ETHEREUM
  1551.27
  % -0,15
 • RIPPLE
  1.22
  % 1,21
 • BITCOIN CASH
  1527.75,177
  % 1,15
 • LITECOIN
  285.46
  % 1,01
 • COSMOS
  18.74
  % 1,23
 • CARDANO
  0.670609
  % 5,05
 • TETHER
  6.86
  % 0,11

Trader’lar Bitcoin’in Göreceği Seviyeleri Açıkladı!

Trader’lar Bitcoin’in Göreceği Seviyeleri Açıkladı!

Trader’lar Bitcoin’in Göreceği Seviyeleri Açıkladı!

Bitcoin için son birkaç gün zor geçti. Günlerce 9.300 doları tuttuktan sonra, Cumartesi günü lider kripto para birimi 9.000 doların altına düştü. Önde gelen kripto para birimi, birçok popüler spot ve marj borsalarında 8.840 dolarlık en düşük seviyesine ulaştı. Birçok trader bu aşağı yönlü harekete hazırlıksız yakalandı.

Bu düşüş sırasında sadece BitMEX’te en az 20 milyon dolarlık long pozisyon tasfiye edildi. Bu, son birkaç gün içinde tasfiye edilen long’lara yaklaşık 50 milyon dolar daha ekliyor. Bununla birlikte, alıcılar devreye giriyor gibi görünüyor ve balinalar çok önemli bir fiyat bölgesine girerken Bitcoin’e destek sağlıyor.

Devasa balinalardan Bitcoin’e destek geldi!

Bir kripto para trader’ına göre, Bitfinex’in sipariş defteri verileri büyük bir alıcının (veya alıcıların) devreye girdiğini gösteriyor. Yatırımcı konuya yönelik aşağıdaki resmi paylaştı. Tablo, tek bir oyuncunun veya küçük bir oyuncu grubunun Bitcoin’i 8.600 ila 8.800 dolar arasında satın alma emri yığdığını gösteriyor. Emirler öyle büyüklükte ki grafiği paylaşan trader varlığı “balina” olarak adlandırdı.

Bitfinex’in sipariş defteri, Bitcoin’in fiyat yönünü tahmin etmede güçlü bir geçmişe sahip. Aşağıda başka bir trader tarafından paylaşılan bir grafik var, ancak bu grafik BTC’nin Bitfinex sipariş defteri ile ilgili fiyatının daha makro bir görünümünü sunuyor. BTC’nin son aylardaki rallilerinin çoğunun öncesinde Bitfinex’in sipariş defterlerinde güçlü satın alma desteği geldi. Ayrıca, 10.000 dolar civarında her bir zirve, sipariş defterinde güçlü satış alma desteği ile karşılandı. Bu tarihsel emsaller, analistlere göre şimdi BTC’nin bir yardım rallisi görebileceğini düşündürüyor.

İşte usta trader’lara göre, Bitcoin’in yakında görebileceği seviyeler

Sipariş defteri verilerine rağmen herkes Bitcoin’in görebileceği rallilerinin sürdürülebilir olacağına ikna olmuyor. Ünlü analist Cole Garner, BTC’nin bir sonraki “büyük” hareketinin aşağı doğru olma olasılığının yüksek olduğunu kaydetti. Cole Garner, BTC’deki düşüş odaklı tahmininin gerekçelerini açıklıyor: ilk olarak madencilerin durumunu vurguluyor. ikinci neden olarak CME’de işlem yapan kurumsal yatırımcıların Bitcoin’de fazlaca kısa pozisyonda olduğunu belirtiyor. Analist üçüncü neden olarak ise Bitfinex borsasındaki alım duvarındaki erimeye işaret ediyor.

Cole Garner, bu gelişmelerin Bitcoin’in 7.800-8.200 dolar aralığına düşmesiyle sonuçlanacağını açıklıyor. Ayrıca ust trader Josh Rager, yaptığı açıklamada, Bitcoin’in desteğini 9.000 dolar civarında kaybetmesinin 8.500 dolara doğru düşüşü tetikleyeceğini söyledi. Josh Rager, bu seviyenin ayılar için önemini vurgulayarak açıklamalarını sonlandırıyor.