• BITCOIN
  62401,463
  % 0,08
 • ETHEREUM
  1551.53
  % 0,11
 • RIPPLE
  1.22
  % 1,51
 • BITCOIN CASH
  1529.41,325
  % 1,49
 • LITECOIN
  285.54
  % 1,30
 • COSMOS
  18.78
  % 1,93
 • CARDANO
  0.671388
  % 5,72
 • TETHER
  6.87
  % 0,16

Halving’in Etkisinin Bitcoin’de Ne Zaman Görülecek ?

Halving’in Etkisinin Bitcoin’de Ne Zaman Görülecek ?

Halving’in Etkisinin Bitcoin’de Ne Zaman Görülecek ?

Üçüncü Bitcoin halving’inden bu yana yaklaşık dört hafta geçti. Birçok yatırımcı şimdiye kadar ciddi bir fiyat değişikliği olacağını umuyordu. Ancak Bitcoin 10.400 dolara tırmandıktan sonra 8.600 dolara kadar düştü. Çoğu zaman lider kripto para, 9.300 dolar ila 9.800 dolar aralığında işlem gördü.Halving’den sonra, yatırımcılar fiyatların uzun vadeli bir boğa koşusunu yansıtmasını bekliyordu. Bir analist bunun beklenebileceğini, ancak birkaç hafta uzaklıkta olduğunu öne sürdü. Başarılı analist, 1. ve 2. halving’e baktığımızda, Bitcoin’in fiyatının patlaması için birkaç hafta daha beklememiz gerektiğinin açıkça göründüğünü ortaya koyuyor.

Üçüncü halving neden Bitcoin fiyatlarını yükseltmedi?

Daha önceki bir gönderide Rekt Capital isimli analist, ilk halving’de fiyatların olayla eşleşmeye başlamasının yaklaşık 8 hafta sürdüğünü belirtti. İkinci halving’de fiyatların yükselmesi 12 haftaya gibi daha uzun bir süreyi aldı. Peki, 11 Mayıs’ta gerçekleşen halving’in etkisiyle bir ralli görmemiz daha da uzun mu sürecek? Fiyatların ne zaman tepki verebileceğinden emin olmanın bir yolu olmasa da Bitcoin bu eğilimi takip ederse, halving’in etkisinin birkaç hafta içinde ortaya çıkacağı görülüyor.Şimdi analist, Bitcoin‘in hala önceki halving’lerde olduğu gibi konsolide olduğunu belirtiyor. Son zamanlarda, Grayscale’in çıkarılandan daha fazla Bitcoin biriktirdiğini bildirdik, bu da sadece bireysel yatırımcıların dahil olduğu önceki halving’lerin aksine, kurumlarında üçüncü halving patlamasının bir parçası olacaklarını gösteriyor. Bu tahmin gerçekleşirse, analiste göre üçüncü halving’in etkisinin büyük olacağı ve 14.000 doların üzerinde bir ralliyi tetikleyebileceği anlamına gelir.

Analist görüşü: Önümüzdeki haftalarda halving etkisiyle Bitcoin fırlayabilir

Madencilerin BTC’lerini piyasaya boşaltma veya tutma işlemleri Bitcoin’in fiyatını belirlemede kritik öneme sahip. Halving ile madencilerin BTC’lerini piyasaya boşaltacağı yönünde endişe vardı ve bir süredir durum böyle görünüyordu. Ancak yeni veriler, artık büyük madencilerin BTC’lerini tutmaya başladığını gösteriyor. Bu kısa ve uzun vadede bir yükseliş işaretidir. Usta piyasa analisti Tuur Demeester’ın belirttiği gibi, bu durum depolarını boşaltan küçük madencilerle birleşti. Hem yatırımcılar hem de madenciler birikirken, uzmanlara göre bu durum önümüzdeki haftalarda halving etkisiyle bir ralliyi doğrulamak için fiyat artışını tetikleyebilir.