• BITCOIN
  150751,441
  % 2,56
 • ETHEREUM
  4686.4
  % 1,44
 • RIPPLE
  4.95
  % 2,78
 • BITCOIN CASH
  2315.12,119
  % 3,16
 • LITECOIN
  699.95
  % 4,21
 • COSMOS
  43.27
  % 4,11
 • CARDANO
  1.26
  % 2,68
 • TETHER
  7.87
  % 0,48

Coinbase Ceo : Bitcoin Altından üstün

Coinbase Ceo : Bitcoin Altından üstün

Coinbase : Bitcoin Altından üstün

ABD merkezli lider kripto borsası Coinbase tarafından yayınlanan bir rapor, Bitcoin’in ( BTC ) altının üzerinde belirgin bir avantaj sunduğunu savundu . Bitcoin’in fiziksel tedarik zincirlerine bağımlı olmaması nedeniyle bu avantajları sağladığını belirtiyorlar.Bitcoin ve altın temelde kıt ve küresel olarak erişilebilir değer birimleri” olarak benzerken, Coinbase, altının koronavirüs pandemisinin etkilerinden kaynaklanan son arz sıkışıklığının Bitcoin’in üstün küresel erişilebilirliğini vurguladığını ileri sürüyor.

Bitcoin altına göre avantajlar sunuyor

3 Mayıs’ta yayınlanan bir raporda Coinbase , COVID-19 salgınının BTC’nin altın üzerinde sunduğu avantajları aydınlattığını ve “Bitcoin’in kırılgan fiziksel tedarik zincirlerine dayanmadığını ve gerçekten küresel olarak erişilebilir olduğunu” iddia ettiğini iddia ediyor.Coinbase, dünya genelinde altın piyasalarının sergilediği son fiyat farklarını vurguluyor, çünkü tedarik zincirlerindeki kesintiler farklı pazarlarda farklı kıtlık seviyelerine yol açıyor .New York ve Londra’daki altın fiyatlarında kabaca% 4,5’lik bir farklılık olduğunu belirtiyor. Bu ayrışma, Comex’in vadeli işlem sözleşmelerini yapmak için kullanılan altın çubukların eksikliğinden kaynaklandı.Raporda, Batı Avustralya’daki Perth Mint’in son zamanlarda arz sıkıntısını karşılamak için altın kilobar üretimini artırdığı belirtiliyor – en az 11.000 çubuk New York’a gönderiliyor.

COVID-19 salgınının madencilik üzerinde minimum etkisi vardır

Ayrıca rapor, “Bitcoin’in yaklaşık olarak altın kadar az olacağını” öne sürüyor, ancak farklı kaliteye sahip.

“Bitcoin’in yeni arz oranı yılda ~% 3.6 ve yakında 12 Mayıs’ta ~% 1.7’ye düşerek altının tarihi kıtlığına eşit olacak. Altın madencileri ve rafineriler çevrimdışı hale geldikçe, Bitcoin’in küresel madencilik ekosistemi son günlerde hash oranı ölçümlerine göre esnek görünüyor. ”